Artur Smołucha urodził się 10 lipca 1986 roku w Zabrzu. Z wykształcenia i zamiłowania aktor teatralny  i filmowy. Jego talent aktorski można podziwiać w licznych serialach i filmach oraz reklamach telewizyjnych. A głos usłyszeć w najlepszych spotach radiowych i audiobookach.

 

Spotkać go można także na licznych eventach, konferencjach i wydarzeniach kulturalnych w roli konferansjera. Aktywnie uczestniczy w akcjach społecznych. Podczas Ogólnopolskiej Akcji Miłośników Czytelnictwa Zaczytani Zakochani czyta dzieciom bajki. Wspólnie z żoną angażuje się w promowanie profilaktyki raka piersi.

 

Swoje zdolności trenerskie wykorzystuje, prowadząc liczne warsztaty teatralne i filmowe dla dzieci oraz młodzieży. Pracuje jako wykładowca dykcji i poprawnej wymowy.

 

Artur doskonale także odnajduje się w roli kucharza. Jest autorem trzech książek kulinarnych: „Gotowanie dziecinnie proste”, „Smaki Życia”, „Przepisy na święta i wyjątkowe okazje”.

 

Początkiem 2019 roku założył swoją markę kosmetyczną Dermahair oferującą profesjonalne kosmetyki  do włosów. Premierowym produktem marki jest szampon przeciw wypadania włosów Dermahair Herbal.